נושא מאוד רגיש בתחום ההובלות בחיפה הוא עניין הטיפול של חברת ההובלה בחפצים יקרי ערך של הדיירים. חפץ יקר ערך יכול להיות רהיט עם תג מחיר גבוה או פריט בעל ערך סנטימנטלי רב, אבל מה שבאמת מגדיר חפץ יקר ערך לטיפול מיוחד במעמד הובלות דירה בחיפה הוא החשיבות שמעניקים לו הלקוחות. כאשר לקוחות חברת ההובלות מעניקים משקל רב לחשיבות של מספר פריטים מסוים, חשוב שגם המובילים ייקחו את העניין לתשומת ליבם ויטפלו בהובלת הפריטים באחראיות.

מה לרוב נחשב לחפץ יקר ערך במעמד ההובלה?

פריט שנרכש בסכום גבוה הוא אוטומטית נחשב לפריט בעל ערך רב במעמד ההובלה, בין אם זה יצירת אומנות שעלתה כמה עשרות אלפי שקלים או בין אם זה מסך קולנוע גדול ויקר. הובלות דירה בחיפה תמיד יכללו פריט אחד לפחות שהוא יקר ערך כספית ויש לתת לו טיפול מיוחד. ברגע שיש לבצע הובלה של פריט שהוא נחשב ליקר ערך כספית, חשוב שהמובילים יהיו מוכנים להובלה של הפריט וכל פרטי ההצעה יהיו כלולים בהובלה ויעניקו לו טיפול זהיר בעת ההובלה. פריטים יקרים אשר ערכם יורד כתוצאה מפגיעה פיסית צריכים לקבל אריזה מיוחדת וטיפול מאוד זהיר, למשל מסך טלוויזיה גדול מאבד מערכו אם נוצר סדק במסך.

פריטים יקרי ערך יכולים להיות גם פריטים בעלי חשיבות סנטימנטלית לבעל הדירה. חפצים שונים שעברו בירושה או חפצים שבירים שמייצגים חשיבות ללקוחות יתפסו כבעלי ערך, גם אם אין עליהם תג מחיר ידוע. במקרים כאלו של הובלות בחיפה, המובילים תמיד יבינו לליבכם אם תיידעו אותם מראש על החשיבות של טיפול מסור בחפצים הללו.

חפצים קטנים יקרים, שבקלות יכולים להיעלם או ליפול בקלות בזמן ההובלה, צריכים גם הם לקבל טיפול מיוחד. פריטים קטנים כמו תכשיטים, קריסטלים, וכו' יכולים בלי תשומת לב מיוחדת להתפספס במהלך ההובלה. חפצים יקרי ערך אלו צריכים להיות מרוכזים בחבילה אחת שתקבל טיפול הולם.

כיצד עליי להתכונן להובלת הדירה במידה ויש לי חפצים יקרי ערך?

עבור על תכולת הדירה והגדר בדיוק מה לפי דעתך נחשבים לפריטים יקרי ערך, על פי ההגדרות הכלליות שנרשמו לעיל, ודאג להפרידם משאר תכולת הבית. כעיקרון, יש לאסוף את כל החפצים היקרים הקטנים שנמצאים בבית (תכשיטים, כסף, קריסטלים יקרים וכו') וכל פריט בדירה שעולה מעל כמה עשרות אלפי שקלים בנפרד.

לאחר מכן, יש לבדוק האם ניתן להעביר בעצמכם את החפצים הללו או האם נדרש לבצע העברה נקודתית לאותם פריטים. כמובן שחפצים קטנים יקרים כמו תכשיטים תוכלו להעביר ברכב הפרטי שלכם בלי בעיה, ואף מומלץ לטפל במעבר שלהם בעצמכם עוד לפני הגעת המובילים. אם יש לכם פריט יקר ערך גדול, כמו פסנתר או מסך טלוויזיה ענק, אולי תצטרכו להזמין מובילים בחיפה שמבצעים הובלות קטנות מיוחדות.

אם לא נדרשת הובלה מיוחדת לפריטים יקרי הערך וחברת ההובלות עדכנה אתכם שהיא מסוגלת לטפל בהובלת הפריטים המיוחדים, חשוב להזכיר למובילים להגיע עם הציוד והאריזות הנדרשות בכדי לבצע את ההובלה המיוחדת, ואף לדרוש שההובלה של הפריטים הללו תהיה מצוינת בחוזה מול חברת ההובלה.

במעמד ביצוע ההובלה, מומלץ לדאוג שהחפצים יקרי הערך הללו יהיו הפריטים הראשונים שמועלים למשאית ההובלה, כך יש יותר סיכוי שהמובילים יתייחסו לפריטים בצורה קפדנית כל עוד הם רעננים ומרוכזים. גם בהגעה לדירה החדשה, עדיף שלטובת שלמות הפריטים יקרי הערך שהם יונחו בדירה אחרונים.

כמובן שחשוב שתעקבו בקפידה אחרי טיפול המובילים בתכולה היקרה במהלך יום המעבר, ואל תחששו להעיר להם במידה והטיפול שלהם בפריטים יקרי הערך לא מרגיש לכם תקין. עם זאת נציין שחברות הובלה מנוסות בחיפה יודעות כיצד לטפל בפריטים יקרי ערך ושואפות להעניק ללקוחות שלהם שביעות רצון מקסימלית בטיפול מסור של כלל תכולת הדירה.