אריזת תכולת הדירה והכנה מסודרת של הקרטונים לקראת הגעת המובילים ביום המעבר הוא עניין מאוד מלחיץ. לא משנה כמה זמן אנו משקיעים באריזה קפדנית, תמיד יש את הפחד שנשכח לארוז משהו כמו שצריך או שמשהו יצליח ללכת לאיבוד. הובלת דירה ואריזה של חפצים לקראת מעבר בחיפה, באופן עצמאי או באמצעות חברת הובלות בחיפה, חייבת להתבצע בצורה מסודרת ונבונה מכיוון שרק כך נבטיח הובלה חלקה ללא בעיות.

כאשר אתם מתחילים לארוז את תכולת הדירה שלכם, זהו הזמן לקחת נשימה עמוקה ולחשוב בצורה מסודרת על סדר הפעולות שלכם עד להגעת המובילים וגם במהלך הובלת דירה בחיפה עד לפריקה ביעד החדש. יש הרבה פעולות שאתם יכולים לעשות בצורה מאוד מסודרת במהלך הובלת דירה ואריזה של תכולת הדירה בכדי להקטין את הסיכוי לאיבוד חפצים ובכדי לצמצם בעיות במהלך ההובלה. להלן כמה דרכים שיכולים לעזור לכם להשלים את מעבר הדירה בצורה מסודרת יותר.

אריזת תכולת הדירה לאט ובקפידה

אריזה של כל תכולת הדירה היא לא הפעולה הכי משמחת בעולם, היא בעצם מאוד ארוכה ומעייפת. רוב האנשים מנסים להשלים את אריזת התכולה שלהם כמה שיותר מהר, מה שגורם לאריזה מאוד לא מסודרת ולקיצור פינות בכדי לא לעבוד קשה. עבודה בצורה שרירותית ולא שקולה רק תעריך את העבודה שלכם על אריזת התכולה, תגדיל את הסיכוי לאיבוד חפצים ותייצר עבודה כפולה למובילים ביום המעבר. אז מה כדאי לעשות במהלך אריזת תכולת הדירה?

  • כאשר אורזים תכולת דירה, מומלץ לבצע אריזה של כל חדר בנפרד. כלומר, אורזים את כל החפצים שאנו יכולים לאסוף בחדר אחד ורק אז עוברים לחדר אחר. זה מאפשר לנו לוודא שלא השארנו שום דבר מאחור בחדר, אלא אם יש חפצים שלא צריך לארוז כמו מקרר.
  • חשוב לדאוג שעל גבי כל קרטון או ארגז יהיה רשום בצורה מפורטת את תכולתו, את החדר שבו הוא צריך להיות מונח בהגעה לדירה חדשה ואזהרה במידה ומדובר על חפצים שבירים. הרישום של הקרטונים הוא ללא ספק הפעולה הכי חשובה להבטחת הצלחה של הובלת דירה ואריזה כמו שצריך. כאשר רשומים הפרטים הללו על הקרטון, אז המובילים של חברת ההובלות יכולים לדעת בדיוק לאיפה כל קרטון הולך וגם אתם תוכלו לאחר מכן לדעת מה תכולת הקרטון ומתי לפתוח אותו.
  • יש לארוז את מכשירי החשמל בנפרד ובמרוכז, בגלל שמדובר על חפצים חשמליים שכנראה נרצה להשאירם בחשמל עד ליום המעבר. כאשר אנו אורזים אותם, יש לדאוג שהכבל של החשמל מלופף והמוצרים החשמליים הרגישים מקבלים אריזה מותאמת.
  • אפשר גם לקחת את העניין צעד אחד קדימה ולעשות רשימה אחת מרוכזת של כל החפצים שארזתם בכל חדר, כך תוכלו לוודא בהגעתכם לדירה החדשה שהכול הגיע בשלום וכלום לא נאבד במהלך ההובלה.

ניהול נכון של המובילים ביום המעבר

גם אם העסקתם חברת הובלות בחיפה שיש לה ניסיון ומובילים מקצועיים, זה לא אומר שאתם לא יכולים לדרוש התנהלות יותר קפדנית ומסודרת במהלך הובלת הדירה. אתם יכולים לקרוא את המאמר שלנו לגבי 7 טעויות להימנע מהם במהלך הובלה ואריזה, ובנוסף כדאי לדעת מספר דגשים שאפשר להעיר למובילים במהלך ההובלה לעבודה מסודרת יותר.

  • דאגו שהמובילים רואים שהשקעתם עבודה רבה בסידור הקרטונים. בקשו מהמובילים לשים לב שעל כל קרטון כתוב בבירור באיזה חדר יש להניחו והאם מדובר על חפצים שבירים, רק ככה המובילים יידעו להיזהר ולא לעשות טעויות.
  • חשוב שקרטונים מאותו חדר יונחו ביחד במשאית ההובלה, כך שבעת ההגעה לדירה החדשה המובילים יוכלו בקלות להעמיד כל קרטון בחדר שאליו הוא מיועד. זה גם יכול לחסוך לכם הרבה זמן בסידור החפצים בדירה החדשה לאחר שהמובילים עזבו.
  • חפצים שבירים חייבים להיות מועלים למשאית ההובלה רק בסוף, בכדי להקטין את הסיכוי ללחץ של קרטונים כבדים על הקרטונים השבירים. מומלץ לשים את כל הקרטונים שבהם יש חפצים שבירים בנפרד, ולוודא שהמובילים יודעים שהקרטונים הללו יועלו אחרונים למשאית.