הובלות בחיפה לרוב כוללות גם הובלת חדר שינה. חדרי השינה מכילים תכולה אישית בעלת ערך רב, ולכן חשוב לבצע את אריזת חדר השינה וההכנה להגעתם של המובילים על פי מספר שלבים.

מעבר של תכולת דירה בחיפה כולל אריזה של כלל חדרי הבית והכנה של כל הארגזים והרהיטים הגדולים למעבר על ידי חברת הובלות בחיפה. רוב האנשים יהיו מאוד מודאגים ממעבר תכולת המטבח והסלון, מכיוון שיש בחדרים אלו מכשירי חשמל מאוד יקרים. עם זאת, גם בחדרי השינה לרוב יש תכולה יקרת ערך (כספית וסנטימנטלית). כאשר מבצעים הובלת דירה יש לתת דגש רב גם על אריזה נכונה של חדרי השינה והכנה של כלל תכולת חדרי השינה כהלכה למובילים. בכדי למנוע טעויות בהובלה של חדר שינה, יש לארוז על פי השלבים הבאים:

שלב 1: עושים סדר בכל תכולת חדר השינה

הדבר הראשון שצריך לעשות לפני שאורזים תכולה של חדר שינה לקראת הובלה הוא לעשות סדר בחפצים והציוד בחדר השינה. בשלב זה אתם צריכים קודם כל להחליט מה אתם רוצים שיעבור אתכם לדירה החדשה, ואיזה תכולה אתם מחליטים להיפטר ממנה כבר עכשיו לפני הגעת המובילים. צמצום תכולת הדירה לפני המעבר יחסוך לכם זמן וכסף ביום מעבר הדירה. אתם יכולים לזרוק את התכולה שאתם לא רוצים לאשפה או לתרום אותה בנקודות תרומה שונות בחיפה.

שלב 2: אורזים את הבגדים שבארון

לאחר שנפטרתם מהתכולה הלא רצויה, אתם יכולים לעבור לארוז את הבגדים שבארון. בגדים מקופלים נכנסים די בקלות לקרטונים, מומלץ לסדר כך שאותם בגדים יכנסו בכל קרטון. למשל, המעילים בקרטון אחד ותחתונים בקרטון אחר. אם יש לכם בגדים יוקרתיים שלא יכולים להיות מקופלים אז מומלץ להשכיר אריזות בגדים למעבר דירה בחיפה.

שלב 3: אורזים נעליים

נעליים יכולות להיות מועברות בקופסאות המקוריות שלהן, ואם ניתן מומלץ להכניס אותן כפי שהם בתוך קרטון גדול יותר להקלה על המובילים. אם יש לכם נעליים בלי קופסאות אז כדאי להכניס אותן בקרטון נפרד. נעליים יקרות שיכולות להשתפשף יש לעטוף בנייר מגן או בעיתון, וכמובן לא להכניס עוד משהו כבד בתוך הקרטון של הנעליים.

שלב 4: תכשיטים נכנסים לאריזה מאובטחת

רוב האנשים מחזיקים את התכשיטים שלהם בחדר השינה, בקופסת תכשיטים או באחת השידות. יש לקחת את התכשיטים ולהכניסם לאריזה מאובטחת, קופסה חזקה שלא יכולה להיפגם ביום המעבר. את הקופסה הזאת חשוב לקחת אתכם ביום המעבר ולא להשאיר ואותה לחברת הובלות בחיפה. רוב המובילים המקצועיים בחיפה ממליצים ללקוחות שלהם לקחת קרטון גדול עם חפצים יקרי ערך כגון תכשיטים איתם ביום המעבר.

שלב 5: מכניסים לשקיות מצעים, כריות ושמיכות

מצעים, כריות ושמיכות של חדר השינה אינם בסכנה ממשית לשבר או לקרע, ולכן הם לא צריכים אריזה מיוחדת או אפילו קרטון. מספיק להכניס אותם לשקיות לקראת מעבר הדירה. אם כבר ארגנתם קרטונים או שקיות לכריות ולשמיכות של הסלון, מומלץ לצרף לשם את המצעים של חדר השינה.

שלב 6: מכינים את הרהיטים הגדולים להגעת המובילים

בכל חדר שינה יש מספר רהיטים גדולים, לרבות המיטה והארון. בכדי לחסוך זמן רב ביום המעבר חשוב מאוד שתכינו מראש את הרהיטים הגדולים של חדרי השינה למעבר לפני הגעת המובילים. פעולות שכאלו יכולות להיות שחרור ארונות המקובעים לקיר, הורדת המזרון מבסיס המיטה וכו'.

שלב 7: מורידים תמונות ומראות מהקיר

תמונות יקרות ערך ומראות גדולות צריכות לקבל אריזה מותאמת, שניתן להשכיר מכמה חברות הובלה בחיפה. תמונות קטנות של חברי משפחה ומראות קטנות יכולות להיכנס בלי בעיה בקרטון חזק, כאשר גם מומלץ לסמן למובילים על הקרטון שמדובר בתכולה שבירה.

שלב 8: מורידים ווילונות ותריסים מהחלונות

לא לשכוח להוריד את הווילונות והתריסים של החלונות בסיום אריזת תכולת חדר השינה. ווילונות מבד יכולים להיות ארוזים ביחד עם המצעים של חדר השינה, ותריסים שלא ניתן לקפל מומלץ לתלות באריזה ביחד עם הבגדים שלא ניתן לקפל.