במהלך מעבר דירה עם חברת הובלות בחיפה, חשוב לתת דגש על הנושא של הובלת פריטים יקרים ורגישים בתכולת הדירה.

תכולה של דירה כוללת מגוון רחב של סוגי פריטים, החל מפריטים יקרי ערך ועד לפריטים קטנים ללא ערך משמעותי. בעוד שכל בעל דירה רוצה שכל תכולת הדירה שלו תקבל יחס נאות מהמובילים, זה מובן שהחשיבות הגדולה צריכה להינתן לפריטים יקרי ערך. בין אם זה נתינת דגש נוסף על אריזת אותם פריטים או בין אם זה מתן דגש רב מצד המובילים, על פריטים יקרי ערך יש לשמור במהלך הובלת תכולת דירה.

אילו פריטים נחשבים יקרי ערך?

ההגדרה של פריט יקר ערך במהלך הובלה היא הגדרה גמישה אשר משתנה בין הובלת דירה אחת לשנייה. ברמת העיקרון, פריטים יקרי ערך הם פריטים בעלי ערך כספי גדול ביחס לשאר תכולת הדירה הנדרשת למעבר, כלומר, פריטים יקרים מאוד ביחס לשאר הפריטים צריכים לקבל תשומת לב נוספת. עוד בזאת, פריטים מיוחדים כגון חפצי אומנות, חפצי אספנות, פריטים בעלי ערך סנטימנטלי לבעל הדירה, פריטים רגישים מאוד שכל פגיעה בהם יכולה להוריד מערכם רבות ועוד.

ברוב המקרים של הובלות בחיפה, בעל הדירה יציג בפני חברת ההובלות את הפריטים שהוא מחשיב כיקרי ערך עבורו, בין אם כתוצאה מהערך הכספי שלהם או בין אם כתוצאה מהערך הסנטימנטלי שלהם, ולפי דרישת הלקוח חברת ההובלות תעניק את הדגש הנדרש במהלך ההובלה.

בצעו רשימה של פריטים יקרי ערך לפני מעבר דירה

מאוד מומלץ לבצע הערכה של כל הפריטים יקרי הערך שלכם בדירה עוד לפני שמבצעים מעבר דירה, ועדיף גם לפני שמעסיקים חברת הובלות בחיפה. לערוך רשימה של כל הפריטים החשובים עבורכם בדירה יעזור לכם גם במהלך האריזה של תכולת הדירה וגם בקבלת הצעות מחיר ריאליות לדרישות מעבר הדירה שלכם. עוד בזאת, מומלץ אפילו לבצע תיעוד של כל החפצים יקרי הערך לכם לפני הגעת המובילים, תיעוד וויזואלי או כל תיעוד אחר, כך שיהיה לכם קל יותר לדרוש פיצויים מחברת ההובלות במידה ואחד מהפריטים יקרי הערך הללו ייפגם במהלך ההובלה.

דאגו לביטוח על הפריטים יקרי הערך לפני ההובלה

מאוד כדאי שכל פריט יקר ערך שעולה על המשאית ביום מעבר הדירה יהיה מבוטח בצורה כזאת או אחרת כנגד פגיעה או שבר. ביטוח על פריטים כאלו יכול להיות ביטוח מחברת ביטוח על תכולת דירה, ביטוח מהחברה שממה נרכש הפריט או ביטוח ישירות מחברת ההובלות. בכל מקרה, מומלץ לדאוג לביטוח על הפריטים יקרי הערך לכל צרה.

חפצים גדולים ויקרי ערך דורשים העברה מיוחדת

במידה ויש לכם פריטים גדולים מאוד ויקרי ערך כגון פסנתר או יצירת אומנות גדולה, יכול מאוד להיות שיהיה כדאי לכם להזמין מובילים מקצועיים המתמקצעים בהובלת רהיטים גדולים. יש חברות הובלה בחיפה אשר יש להן את הכלים, כמו מנוף הרמה וציוד אריזה, בכדי לבצע הובלה של חפצים גדולים ללא פגע. לחילופין, אתם יכולים להזמין חברת הובלות שמתמחה גם בהובלת תכולת דירה רגילה וגם בהובלת פריטים יקרי ערך.

השקיעו באריזה של פריטים יקרי ערך

במידה ויש פריטים בגודל בינוני או פריטים יקרים קטנים, חשוב שאתם תדאגו לארוז אותם בהתאם. יש לתכנן נכונה את האריזה שלהם, ואם ניתן אז גם להשקיע באריזות מרופדות מיוחדות. ככל שתארזו בצורה יותר טובה ומושקעת את הפריטים היקרים שלכם לפני ההובלה, כך תקטינו את הסיכוי שהם יפגמו במהלך ההובלה. בנוסף, מאוד מומלץ לקחת את הפריטים הקטנים אתכם ברכב הפרטי במהלך ההובלה. פריטים קטנים כמו תכשיטים או כלי הגשה מקריסטל לא תופסים הרבה מקום, אז קחו אותם אתכם.