ניתן להגיע למצב שבו העסקת חברת הובלות בחיפה והשלמת המעבר של הדירה אינם פוגעים לנו קשות בכיס אם נבצע כמה שלבים שמסייעים להשיג חיסכון בהובלה.

אף אחד לא אוהב לבצע מעבר של דירה בגלל הטרחה הגדולה הכרוכה באריזת תכולת הדירה, בהתנהלות מול חברת הובלות בחיפה ובגלל הזמן שהולך לנו לבזבוז. בנוסף לכך, חשוב להוסיף גם את האבדה הכלכלית של מעבר דירה. מעבר דירה מצריך רכישה של קרטונים, השכרה של מובילים ובמקרים רבים וויתור על יום עבודה שעולה לנו כסף. לכן, מאוד חשוב לנסות בכל מעבר דירה להשיג חיסכון בהובלה של תכולת הדירה. בהחלט ניתן לצמצם את עלויות מעבר הדירה אם עובדים על פי השלבים הבאים:

שלב 1: זורקים את כל מה שאנחנו לא צריכים

הטעות הגדולה ביותר הקשורה לאי חיסכון בעלויות הובלה שמרבית האנשים חוזרים עליה היא, תשלום עבור הובלה של תכולה שהם לא באמת צריכים. לכולנו יש חפצים ופריטים שונים שמצטברים בדירה שאנו לא השתמשנו בהם כבר שנים, ובכל זאת אנו דואגים להעביר אותם לדירה החדשה בכדי שגם שם הם יצברו אבק או שנזכר מאוחר יותר שאנו לא צריכים אותם לאחר שכבר בצענו את מעבר הדירה ונזרוק אותם אחרי ששילמנו למובילים על ההובלה שלהם.

אז הדבר הראשון שעושים בכדי ליעל את תהליך ההובלה של תכולת הדירה, וכמובן על מנת לחסוך בעלויות הובלה, הוא לעבור על כל תכולת הדירה שלנו ולנסות לצמצם כמה שיותר את הפריטים למעבר. זה אומר שאנחנו מנסים לזרוק כמה שיותר דברים שאנו לא צריכים בכדי לצמצם את גודל תכולת הדירה, פחות חפצים למעבר גורר פחות הוצאות. מומלץ לזרוק כל חפץ שלא היה בשימוש יותר מחצי שנה, חפצי נוי שלא מתאימים לעיצוב בדירה החדשה, תכולה ישנה מאוד מהילדות שאין לה שימוש היום וכל פריט שאתם מעריכים שתצטרכו להחליף בתקופה הקרובה. גם מבחינת חומרים מתכלים כמו מזון, חומרי ניקוי, סבונים וכו' מומלץ לצמצם את הקניה שלהם בסופר לקראת תקופת המעבר.

שלב 2: אורזים בחינם

חלק לא מבוטל מעלויות ההובלה של דירה נוגעות לאריזה עצמה, בין אם אתם שוכרים מובילים בחיפה שיבצעו עבורכם את האריזה או בין אם אתם רוכשים אריזות מיוחדות להובלה של דירה. אך האמת היא שאריזת תכולת לא חייבת לעלות לכם כסף, במילים אחרות, אינכם חייבים לרכוש ציוד אריזה מיוחד. עם קצת מחשבה ותעוזה אתם יכולים למצוא קרטונים רבים בחינם אצל אנשים או עסקים שלא צריכים אותם. ניתן גם לארוז מחדש כלים חשמליים באריזות המקוריות שלהם. בגדים לא חייבים להיות ארוזים בקרטונים, אלא אפשר לארוז את כל הבגדים בשקיות אשפה. יש הרבה פתרונות של אריזה טובה ללא עלות, רק צריך לחשוב בראש פתוח.

שלב 3: מבקשים עזרה מחברים במעבר התכולה

בעזרת החברים הטובים ניתן לחסוך הרבה מעלויות מעבר הדירה. חשוב תמיד לבדוק מול החברים הטובים לגבי עזרה במעבר מרבית תכולת הדירה, כך שתצטרכו להעסיק חברת הובלות בחיפה רק במידה ועליכם גם להעביר חפצים גדולים כמו מקרר ומיטה זוגית. חברים יכולים לסייע לכם לטעון את הקרטונים לרכב בדירה הישנה ולפרוק את החפצים מהרכב לדירה החדשה. חברים יכולים גם לסייע בהבאת עוד רכב פרטי להובלת הדירה, ואם במקרה אתם מכירים חבר עם רכב מסחרי להובלה אז אתם יכולים להעביר את כלל הדירה בלי להזמין חברת הובלות.

שלב 4: חוסכים בעלות של המובילים

רוב הסיכויים שעדיין תצטרכו לדאוג להעסיק חברת הובלות בחיפה גם אם זרקתם את כל החפצים שאינכם צריכים, דאגתם לארוז את התכולה בלי עזרה של מובילים וקיבלתם עזרה מחברים בהובלת חלק מהחפצים. רק מובילים מקצועיים יכולים לטפל בהובלה של רהיטים גדולים ויקרי ערך, במיוחד אם מדובר על רהיטים שמצריכים הובלות מיוחדות. ניתן לחסוך בעלות של המובילים אם מבצעים סקר שוק מקיף ומנהלים משא ומתן על עלות השכרת המובילים.