גם כאשר מזמינים חברת הובלות קטנות בכדי לבצע הובלה קטנה בחיפה חשוב לא לחזור על אותן טעויות נפוצות מהתחום של הובלות בחיפה.

עם אלפי מעברי הדירה המתרחשים באזור חיפה והסביבה במהלך השנה ועשרות חברות ההובלה הפועלות בתחום של הובלות בחיפה, זה מדהים שבכל זאת רוב מעברי הדירות בחיפה עוברים בצורה חלקה ללא סיבוכים משמעותיים. אך עם זאת, אנו עדיין שומעים כל הזמן תלונות שונות על טיפול לא הולם של חברת הובלות כזאת או אחרת.

תלונות אלו מאוד נפוצות במקרים של הובלות קטנות בחיפה, כנראה בגלל שאנשים לא מעניקים את אותו דגש על הובלה קטנה כמו על הובלת תכולת דירה שלמה. הדרך הטובה ביותר למנוע בעיות וסיבוכים מיותרים במהלך הובלה קטנה היא להתנהל טוב יותר מול חברת הובלות ולהימנע מלעשות את אותם טעויות נפוצות במעבר דירה והעסקת חברת הובלות. טעויות נפוצות שצריך להימנע מהם בהתנהלות מול חברת הובלות קטנות הן:

להזמין חברת הובלות קטנות בלי בדיקה

כל פעם שמזמינים חברת הובלות בחיפה לביצוע מעבר דירה או הובלה קטנה מאוד חשוב לבצע סקר שוק מקיף על החברה. אנו לא רוצים להעסיק חברה לא מקצועית או לא אמינה, ולכן מומלץ לקבל המלצות על אותה חברה לפני שסוגרים על עבודה מולה. הרבה אנשים נוטים להעסיק את חברת ההובלות הראשונה שהם נתקלים בה לביצוע הובלה קטנה, מתוך המחשבה שזה לא באמת משנה כי מדובר על הובלה קטנה, אבל זאת טעות. גם לעבודה יחסית פשוטה כמו הובלת רהיט יחיד חשוב שהיא תטופל על ידי חברה מקצועית ואמינה, ולא צריך להסתפק בפחות מכך.

קבלת הצעת מחיר דרך הטלפון

גם בהובלות קטנות מאוד כדאי לא לקבל הצעת מחיר דרך הטלפון. כאשר מובילים תכולת דירה שלמה צריך להזמין נציג של חברת ההובלות שיגיע לדירה לבחון וויזואלית את תכולת הדירה ולהציע הצעת מחיר על סמך כלל התכולה שיש להעביר, וזה אנשים לרוב לא דורשים בהובלה קטנה. במקרים כאלו הרבה פעמים מגיעים המובילים לבצע את ההובלה ומגלים שיש פער בין הערכה הטלפונית שלהם לבין המצב בפועל, זה יכול לגרום לוויכוחים עם המובילים במעמד ההובלה. התעקשו תמיד שנציג חברת ההובלות יגיע בכל מקרה לבית בכדי לתת הצעת מחיר על ההובלה הקטנה.

לשלם את כלל עלות ההובלה מראש

לדרוש תשלום מלא לפני הגעת המובילים זה מנהג נפוץ בהובלות קטנות בחיפה. החברות המבצעות הובלות קטנות בצורת תשלום זו מצדיקות את העניין בכך ש"רק עלות הדלק לא כדאית בכדי לבצע את ההובלה", אבל זה לא אמור להיות כך. ברגע שאתם משלמים את כלל התשלום למובילים אז אין להם בעצם שום אינטרס להשלים את ההובלה כמו שצריך ובמהירות. דאגו לא ליפול למלכודת של תשלום מראש בלבד, התעקשו להשאיר מרכיב תשלום שיותנה בהשלמת ההובלה.

חתימה על חוזה לא מפורט כהלכה

סירוב לחתום על חוזה שאינו מפרט את כל סעיפי ההובלה כנדרש אמור להיות ברור לכולם, אך עדיין בעלי דירות נופלים למלכודת הזאת. אם אתם סוגרים על הובלה מול חברת הובלות בחיפה, חשוב שתוודאו שיש לכם ביד חוזה המפרט את כלל סעיפי ההובלה כנדרש. כאשר יש לכם חוזה מפורט ביד, יש לכם תשובה לכל וויכוח שמתעורר עם המובילים ביום המעבר. עוד בזאת, חשוב לוודא שעלויות ההובלה מפורטת כנדרש ואין שום סעיפים שיכולים לגרום לניפוח עלות ההובלה במעמד מעבר הדירה. אם קיבלתם הצעת מחיר מפורטת בהתאם לדרישות ההובלה שלכם, אז זה אומר שעליכם גם לקבל חוזה מסודר המפרט את המגיע לכם מחברת ההובלות במחיר שנקבע מולה.