שוק הדיור בחיפה מאופיין במעברי דירה תכופים הרבה יותר בהשוואה לאזורים אחרים בצפון הארץ. חיפה הנה עיר גדולה שקיימת בה תנועת עזה של דיירים לתוך פרויקטים חדשים של בניה בשכונות החדשות, אוכלוסיית סטודנטים משמעותית ודירות רבות אשר פועלות בסטאטוס של השכרה. כל המאפיינים הללו מטבע הדברים מצריכים מעברי דירה תכופים. הובלת דירה בחיפה היא עניין שבשגרה בנוף היומי של תושבי חיפה, ובמידה ואתם זקוקים לבצע הובלות מהדירה שלכם לא תתקשו למצוא חברת הובלות בחיפה.

מבצעים הובלת דירה? – התארגנות מראש היא הכרחית

המורכבות של הובלות בחיפה תלויה רבות באופי הרהיטים שמיועדים להובלה, הדירה שממנה מובילים את הרהיטים והדירה שאליה מעבירים את תכולת הדירה קודמת. חשוב להדגיש, שככל שמורכבות הובלת דירה גבוהה יותר העלות ואורך זמן ההובלה יעלה. עם זאת, לא משנה עד כמה מורכבת ההובלה עצמה, התארגנות מראש של הדיירים יכולה לצמצם את זמני המעבר והעלויות הנלוות. כל פעולת התארגנות כמו אריזת החפצים הקטנים לקרטונים, הכנה הדירה החדשה לקבלת תכולת הדירה וכו' יכולים לתרום לעבודה חלקה יותר של מובילים בחיפה.

הקשיים בביצוע הובלת דירה בחיפה והמלצות להתארגנות  

קושי מספר 1: ישנן הרבה דירות בחיפה שממוקמות בשכונות ישנות או שכונות בבניה צפופה שהרבה חברות הובלה בחיפה יתקשו בגישה אליהן. במיוחד שמדובר על עבודת הובלה שהיא יותר מהובלה קטנה כמו הובלת דירה בחיפה המצריכה משאית ולפחות שלושה עד ארבעה מובילים. אם הדירה שלכם ממוקמת בכביש צר שחניית משאית יכולה להוות חסימה לתנועה, פתח הדירה פונה לתוך רחוב צדדי עם מדרגות או ששביל הגישה לפתח הבית ארוך אז המובילים מאוד יתקשו לבצע את הובלת הדירה בצורה מהירה וחלקה.

איך ניתן להתארגן לכך? הדבר הראשון שמומלץ לעשות הוא לדאוג לפנות חנייה גדולה למשאית ביום המעבר, כך חברת ההובלות יכולה להחנות את המשאית מבלי לחסום את התנועה. עוד מומלץ לפנות כל גורם שיכול להפריע בשביל הגישה, למעבר חלק של המובילים. והכי חשוב, לדאוג שחברת ההובלה מודעת לכך שקיימת בעיה בגישה לפתח הבית ותוכל לקחת את הפועלות הנדרשות מראש.

קושי מספר 2: הרבה פעמים הובלת דירה בחיפה יוצרת נזק לרכוש תכולת הדירה. רהיטים גדולים יכולים להישרט או להיסדק, חפצים קטנים ושבירים יכולים להרס בתוך הקרטונים ובכללי יש סיכוי גדול שחפצים שונים לא יצלחו בשלום את המסע. כל בעל דירה שמבצע הובלת דירה בחיפה מודע לכך שאף חברת הובלות בחיפה לא יכולה להתחייב לנזק היקפי במהלך הובלה.

איך ניתן להתארגן לכך? לפני הגעת המובילים דאגו לבצע אריזה טוב בקרטונים של כל החפצים הקטנים והעדינים, בנוסף לעטיפה נוספת לחפצים השבירים ביותר. ככל שהאריזה שלכם איכותית וחזקה יותר, כך קטן הסיכוי שמשהו יישרט או ייהרס. עוד בזאת, ניתן להשיג עטיפות מגן לרהיטים גדולים כמו מזנון או שידות שאתם לא רוצים שישרטו במהלך ההובלה, יש גם הרבה חברות הובלה שמעניקות אריזות ועטיפות מיוחדות כחלק מהשירות שלהן.

קושי מספר 3: רוב האנשים שמזמינים חברת הובלת דירה בחיפה מתרכזים יותר מדי בדירה שממנה צריך לאסוף את הסחורה ולא מספיק מעניקים דגש על הדירה שאיליה מבצעים את ההובלה. זה יוצר מצב שעם הגעת המובילים לדירה החדשה ישנו לכלוך ואי סדר שמונע השלמה מהירה של ההובלה.

איך ניתן להתארגן לכך? חשוב לתת קצת דגש גם על מצב הדירה החדשה. יש לוודא שהמקום שמובילים אליו את התכולה יהיה נקי ומוכן להבאת הסחורה. זה כולל לתת למקום צביעה וניקוי ראשוני לפני יום המעבר, לוודא שאין שום בעיה בגישה לכניסת הדירה ולהחליט מראש איפה הרהיטים הגדולים יונחו.