הנה הגיע יום המעבר, והמובילים נמצאים על פתח הדלת. בשלב זה כל תכולת הדירה שלכם כבר צריכה להיות ארוזה ומוכנה להובלה ורק נשאר להתחיל בעבודת המובילים. לרוב אצל מובילים בחיפה נציג מטעם חברת ההובלות יגיע לבדוק את הדירה לפני שהמובילים עצמם יתחילו להעמיס פריטים, וזה זמן מצוין לשאול אותו כמה שאלות לפני שאתם נותנים אישור סופי.

האם המובילים עובדים קבוע עם חברת ההובלה?

כל חברת הובלות בחיפה עובדת בשוטף עם מספר מסוים של מובילים בחיפה בצורה קבועה. כלומר, כאשר חברת ההובלות מקבלת הזמנה לביצוע הובלת דירה בחיפה, הם יפנו לאותם 5-10 מובילים בחיפה שהם יודעים שיבצעו את עבודתם כשורה. אך לפעמים קורה מצב שהמובילים שאיתם עובדת חברת ההובלות לא זמינים והם נאלצים להעסיק מובילים שהם אף פעם לא עבדו איתם. מקרה כזה הוא בעייתי ומומלץ להימנע ממנו. חשוב לשאול את נציג החברה האם הוא מכיר את כל המובילים שיבצעו את ההעברה והאם הוא סומך עליהם.

האם המובילים מודעים להסכם שנחתם מול חברת ההובלות?

מאוד חשוב שלפני שאתם נותנים אישור למובילים להתחיל לבצע את עבודתם, שתוודאו שהם מודעים למה שנסגר מול חברת ההובלות בחוזה. חשוב שהם יודעים בדיוק מה יש להוביל, כיצד יש להוביל זאת ועל מה התחייבו בפניכם במועד סגירת ההובלה. עוד בזאת חשוב גם לוודא שהמובילים לא פתאום באמצע המעבר יבקשו תוספת כסף על הובלת פריט מסוים, קרו מקרים בהם המובילים התחילו להעמיס את תכולת הדירה ואז באו בטענות לתוספת עלויות מהלקוח. כמובן שאם אתם עובדים עם חברת הובלות אמינה בחיפה זה לא צפוי לקרות, אך בכל זאת מומלץ לוודא מול המובילים שהם מודעים לפרטי ההובלה שסוכמה. דרך אגב, עניין זה יכול להימנע אם מזמינים נציג של חברת המובילים לדירה בעת קבלת הצעת מחיר.

האם ישנה בעיה כלשהי שתפריע להובלה?

כאשר מובילים בחיפה מגיעים לדירה שיש לבצע בה הובלת תכולה, לרוב זאת תהיה הפעם הראשונה שהמובילים נתקלים בדירה (בתכולה עצמה, במבנה הדירה ובמבנה הבניין). מאוד יכול להיות שבמבט ראשון המובילים ישמו לב לגורם שיכול להפריע להובלה תקינה וזריזה של הדירה. זה יכול להיות חוסר חנייה בקרבת הכניסה לבניין, אובייקט שמפריע למעבר, פתח דלת צר ועוד. בירור מול המובילים לגבי בעיות צפויות בביצוע ההובלה לפני שהם מתחילים להעמיס את תכולת הדירה יכול למנוע מההובלה להתארך מעבר למצופה, זאת מכיוון שזה יאפשר לנו זמן לנסות לטפל בבעיה הקיימת בהקדם האפשרי. למשל אם משאית ההובלה חונה רחוק מאוד מפתח הדירה ונקבל על כך התרעה מוקדמת מהמובילים, בהחלט תהיה אפשרות לבקש מהדייר הספציפי לפנות את החניה במהלך היום לזירוז ההובלה. כמובן שבעיות משמעותיות בהובלה צריכות להיות מטופלות בראש אם פועלים לפי הטיפים לתכנון לפני הובלת דירה.

מול מי אני מסדר את התשלום על ההובלה?

הרבה מובילים בחיפה מטפלים בחיוב מול הלקוח עבור חברת ההובלות בתום השלמת ההובלה. לא משנה אם סגרתם על תשלום טלפוני, ובמיוחד אם סגרתם על תשלום במזומן במעמד ההובלה, חשוב שתבינו מול מי אתם מסדירים את התשלום וכיצד אתם מקבלים חשבונית מס קבלה. הרבה פעמים הנציג הנוכח מטעם חברת ההובלות בשטח אינו אותו נציג שדיברתם איתו בטלפון, לכן חשוב לוודא שהכול מסודר ולא יקרה מצב שבו שילמתם לבנאדם הלא נכון.

האם יש משהו שאתם צריכים ממני שיכול להקל על עבודתכם?

שהמובילים מגיעים מאוד מומלץ להיות אדיב אליהם ולנסות ולהקל על עבודתם כמה שניתן. בכל זאת המובילים עושים עבודת קשה ומאוד לא נוחה, וזאת במטרה להעניק לנו שירות מקצועי וטוב. חשוב שתראו למובילים שאכפת לכם מהם ותדאגו לוודא שיש להם את כל מה שהם צריכים להובלה מהירה. מאוד מומלץ להציע למובילים שתייה וכיבוד, דרך חופשית לשימוש בשירותים וכל דבר שיכול להקל על העבודה שלהם במהלך הטעינה והפריקה למשאית.