תחום ההובלות בחיפה ברוב המקרים מתחלק לשני סוגי הובלה מבחינת חברות ההובלה בחיפה: הובלות קטנות בחיפה והובלת דירה בחיפה. כלומר, חברות הובלה בחיפה מסווגות את קריאת השירות של המובילים להובלות קטנות ולהובלת דירה שלמה. הסיבה לכך נובעת מההבדלים המהותיים בין ביצוע הובלת דירה שלמה לבין ביצוע הובלות קטנות בחיפה.

מה נחשב כהובלה קטנה?

הובלה קטנה יכולה להשתנות מחברת הובלות אחת לשנייה והעניין במקרים רבים נחשב מאוד סובייקטיבי, אך לרוב הובלות קטנות בחיפה נעות בין הובלה מאוד ספציפית של פריט אחד (ארון, מיטה וכו') ועד להובלה של דירת סטודנטים קטנה (יש אוכלוסייה גדולה של סטודנטים באזורי הטכניון ואוניברסיטת חיפה שזקוקים להובלות במעבר דירות בסמסטרים). חשוב תמיד, שבעת פנייה לחברת הובלות בחיפה שתציינו האם מדובר בהובלה קטנה או הובלת דירה שלמה על מנת למנוע אי התאמה בין חברת ההובלות להובלה ובכדי למנוע בעיות במהלך ההובלה עצמה.

מהן ההבדלים בין הובלות קטנות בחיפה להובלת דירה בחיפה?

ישנם הבדלים רבים בין הובלות קטנות בחיפה לבין הובלה של דירה שלמה, הן מבחינת צד הלקוח והן מבחינת מובילים בחיפה. ההבדלים הללו יוצרים שתי גישות שונות להתייחסות חברות ההובלה בחיפה מבחינת השירות והמחיר.

כמובן דבר ראשון, הובלות קטנות נבדלות מהובלת דירה שלמה במספר הפריטים שהמובילים יידרשו להוביל. בעוד שרוב ההובלות הקטנות בחיפה לא כוללות יותר ממספר פריטים מצומצם, הובלת דירה שלמה יכולה לכלול עשרות פריטים גדולים וקטנים. למשל, הובלה קטנה יכולה לכלול הובלה של מיטה ושידה בעוד שהובלה של דירה שלמה תכלול את כל תכולת הסלון והחדרים השונים שמלאים בעשרות רהיטים. ברגע שישנם הרבה יותר חפצים להוביל, נוצרים הבדלים מהותיים בין סוגי ההובלה שמשפיעים על מגוון רחב של גורמים.

מבחינת זמינות, חברות הובלה בחיפה יכולות להיות הרבה יותר גמישות בלוחות הזמנים שלכם בכדי לבצע הובלות קטנות בחיפה, ולרוב חברות הובלה אלו מבצעות הובלות קטנות בחיפה במהלך היום בין הובלת דירה שלמה אחת לשנייה. במידה ואתם זקוקים להובלה קטנה בחיפה, הרבה פעמים תוכלו למצוא מובילים בחיפה שיוכלו לבצע לכם את ההובלה הקטנה עם התרעה שמהיום להיום. זהו יתרון משמעותי להובלות קטנות על הובלות דירה שלמות שמצריכות תיאום של כמה ימים מראש מול חברת ההובלות. יש גם לקחת בחשבון שהרבה פעמים חברות הובלה צריכות להיערך להובלת דירה במשאיות גדולות ובצוות מובילים, בעוד שלרוב אין לאותן חברות הובלה צורך להיערך להובלות קטנות, אלא אם מדובר בחפץ מיוחד כמו פסנתר או כספת גדולה.

אם כבר ציינו את כמות המובילים הנדרשים בכדי לבצע הובלות, אין ספק שהובלת דירה שלמה מצריכה הרבה יותר כוח אדם מהובלה קטנה. הובלות קטנות בחיפה יכולות להתבצע אפילו על ידי מוביל יחיד, בעוד שהובלת דירה שלמה מצריכה לפחות 4-5 מובילים. זה מאפשר לכם כלקוחות גמישות רבה יותר בבחירת חברת ההובלות, מכיוון שאם גם חברות הובלה קטנות בחיפה יכולות לבצע את ההובלה הדרושה לכם אז יהיה לכם מבחר גדול יותר של חברות הובלה לבחור מהם.

נוסף כל כך ובשורה התחתונה, ההבדל הכי חשוב ומהותי בין הובלת דירה שלמה בחיפה לבין הובלות קטנות בחיפה הוא נושא המחיר. מכיוון שישנם יותר חברות הובלה בחיפה שזמינות לבצע הובלות קטנות ומכיוון שהובלה קטנה לא דורשת הובלת חפצים רבה, העלות של הובלה קטנה בחיפה תמיד תהיה זולה משמעותית מהעלות של הובלת דירה בחיפה, הבדל שיכול להגיע לכמה מאות שקלים בגין תשלום עבודת המובילים.