אף אחד לא אוהב להתעסק עם מעבר דירה, במיוחד עם כל בזבוז הזמן והלחץ שמתלווה לכך. לכן אין זה פלא שרוב האנשים בסופו של דבר מחליטים לוותר על ביצוע מעבר הדירה בעצמם ומעסיקים חברת הובלות דירה. אך לצערנו גם אם אתם מעסיקים חברת הובלות בחיפה אין זה אומר שכל הלחץ נעלם, זאת מכיוון שעדיין ישנן הרבה דברים שיכולים להשתבש במהלך ההובלה של הדירה.

אז כדי להפוך את יום מעבר הדירה למהיר ויעיל ככל האפשר, אתם צריכים לדעת בדיוק איך המובילים של חברת הובלות דירה פועלים בצורה הטובה ביותר ואיך אתם יכולים לתרום למעבר הדירה. להלן מספר דרכים שאתם יכולים לבצע בכדי לתרום למובילים בחיפה לעשות את עבודתם בצורה טובה יותר:

  1. אל תפחדו לדבר מראש עם המובילים ולברר איתם לגבי העדפות הספציפיות שלהם לביצוע מעבר דירה. בתחום של הובלות בחיפה יש מגוון רחב של חברות הובלה וכל חברה עובדת בצורה אחרת. למשל יש חברות הובלה בחיפה שמעדיפות לטפל ראשית בחפצים הכבדים ואז להעביר את הארגזים הקטנים ויש חברות שמעדיפות קודם לפנות את הדירה מכל הקרטונים ואז לטפל בחפצים הגדולים. כאשר אתם יודעים בדיוק מה המובילים שלהם אוהבים אתם יכולים להיערך בצורה טובה יותר ולזרז את עבודת המובילים ביום המעבר.
  2. שקיפות מלאה מול חברת הובלות דירה היא הכרחית, זאת בכדי למנוע בעיות או אי היערכות של המובילים ביום המעבר. הרי לא תרצו לגלות שחסר לחברת ההובלות עוד זוג ידיים עובדות בגלל שאתם שכחתם לציין שיש לכם רהיט מאוד כבד. נסו לתאר כמה שניתן את תכולת הדירה בעת הזמנת המובילים, ואם ניתן כדאי לבקש מנציג חברת ההובלות להגיע ולבצע בדיקה וויזואלית של הדירה לפני מתן הצעת מחיר.
  3. הכנת הבניין לקראת הגעת המובילים יכולה לזרז את יום המעבר בצורה משמעותית. למשל הרבה הובלות בחיפה מתארכות בגלל בעיות גישה של משאית לדירה, ואם יש לכם אפשרות להיערך לעניינים כאלו זה ישתלם לכם רבות ביום המעבר. נסו לדבר עם בעל הבית ולראות כיצד ניתן לשמור חנייה בקרבת הבניין, לדאוג לכך שתהיה מעלית גדולה פנויה ולוודא שתהיה לכם גישה מלאה ללובי הבניין. אם מדובר על בית פרטי, וודאו שאין שום דבר בשביל הגישה לבית שיכול למנוע מהמובילים להעביר חפצים גדולים.
  4. חובה לסיים לארוז את כל תכולת הבית לפני יום המעבר בצורה מסודרת וברורה. אנו לא מדברים על להכניס את כל תכולת הבית לאריזות בכדי שהמובילים יוכלו להעמיס את הקרטונים למשאית, אלא אנו מדברים על אריזת כל התכולה בארגזים מתאימים עם תווית על כל קרטון (מה שביר ולאיזה חדר הוא משויך). רק ככה המובילים יכולים להגיע ביום המעבר ומיד להתחיל להעמיס את כל הארגזים בצורה מסודרת מבלי ליצור בעיות של פגיעה ברכוש. זכרו גם שתוויות על הקרטונים עוזרות לכם לארגן מחדש את כל החפצים בדירה לאחר שהמובילים הולכים, זמן יקר שניתן לחסוך.
  5. מאוד מומלץ לציין בפני המובילים האם ישנם חפצים שמצריכים טיפול מיוחד, כך שהם יוכלו בצורה זהירה יותר להעביר אותם בשלמותם. מבחינת הובלות בחיפה, אחת התלונות החוזרות של לקוחות על מובילים היא פגיעה ברכוש בעל ערך סנטימנטלי. הימנעות מנושא כואב זה תשאיר גם אתכם וגם את חברת ההובלות מרוצים מהשלמת המעבר. אופציה נוספת היא לבצע הובלה קטנה בעצמכם של החפצים הרגישים לדירה החדשה לפני הגעת המובילים.
  6. חשוב מאוד שלא תפריעו לעבודת המובילים במהלך ההובלה. אנו מבינים שאתם רוצים לעזור ולזרז את יום המעבר, אך עזרה שלכם בסחיבת החפצים רק תבלבל את העבודה המסודרת של המובילים. אם בחרתם חברת הובלות מקצועית, זה הזמן לתת להם לעשות את העבודה שלהם בצורה הטובה ביותר. זה לא אומר שאתם לא יכולים לפקוח עין ולוודא שהכול עובד כשורה, ואף לתת הערות למובילים במידת הצורך, אך חשוב שתתנו להם את החופש להעמיס את תכולת הדירה על פי נוהל העבודה שלהם.