הובלות קטנות מהוות חלק גדול מתחום ההובלות בעיר חיפה, ואף יש הערכות שאומרות שחברות הובלה מבצעות הובלות קטנות בחיפה יותר מכל עיר אחרת בישראל. הסיבות לכך הן שונות ומרובות ומתבססות הרבה על אפיון אוכלוסיית חיפה והדרישות המיוחדות של לקוחות פרטיים ועסקיים. הובלות קטנות בחיפה מתבצעות במהירות רבה יותר, בזמינות גמישה יותר ובמחיר מוזל לעומת הובלת דירה בחיפה.

האם ההובלה שאני צריך נחשבת להובלה קטנה?

למושג הובלה קטנה אין הגדרה ספציפית וכל חברת הובלות בחיפה יכולה להגדיר טיפה שונה האם ההובלה הנדרשת היא הובלה קטנה או הובלה גדולה, אך ברמת העיקרון הובלות קטנות בחיפה מתחלקות למספר סוגים:

  • הובלת פריט מדירה לדירה בחיפה – סוג ההובלות הקטנות הבסיסי ביותר. מדובר פה על הובלה של פריט אחד, למשל שולחן פינת אוכל או מקרר, מדירה אחת לדירה שנייה. הרבה לקוחות בחיפה לא נזקקים לבצע הובלת תכולת דירה שלמה, אלא הם זקוקים להעביר רק פריט אחד או שתיים לכל היותר. במקרה כזה מובילים בחיפה שמבצעים הובלות קטנות בחיפה יכולים להגדיר האם הם מבצעים את ההובלה בהתאם למספר הפריטים וגודלם.
  • הובלות קטנות לדירות סטודנטים בחיפה – מבחינת עבודות הובלות חיפה מכילה ריכוז גדול של דירות סטודנטים, בסמוך למוסד הטכניון ואוניברסיטת חיפה. העברת דירה של סטודנטים לרוב לא כוללת יותר ממספר פריטים מצומצם כמו מיטה ושולחן עבודה. נוסף על כך, מכיוון שהתנודתיות בין דירות אצל סטודנטים במהלך הסמסטרים גבוהה, בממוצע סטודנט לא נשאר בדירה אחת יותר משנתיים, יש לבצע הרבה הובלות קטנות בין דירת סטודנטים אחת לשנייה. חברות הובלה רבות בחיפה מבצעות הובלות קטנות לסטודנטים במהלך חופשות הסמסטרים.
  • הובלות קטנות לקשישים בחיפה – חברות הובלה בחיפה מדי פעם מבצעים גם הובלות קטנות עבור קשישים. קשישים שעוברים דירה לרוב עושים זאת בשלב המעבר מדירתם הפרטית לבית אבות או דיור מוגן. מכיוון שהדירות בבתי האבות והדיור המוגן מאובזרות מראש, אותם קשישים זקוקים להעביר רק מספר חפצים אישיים קטנים כמו תמונות ורהיטי ענתיקה, אז חברות ההובלה מחשיבות הובלה כזאת כהובלה קטנה.
  • הובלות מהירות לעסקים בחיפה – הובלות למשרדים ולעסקים מוגדרות כהובלות קטנות על ידי חברות ההובלה בחיפה. הסיבה לכך היא שמרבית ההובלות העסקיות כוללת העברת משלוחים קטנה, למשל הובלה של ארגז סחורת בגדים ממשווק לחנות, או הובלה של ציוד משרדי ממשרד למשרד ביום מעבר של חברה למשרד חדש. הובלות עסקיות אלו דורשות גמישות בזמינות והובלה מהיום להיום ולכן הן מוגדרות כהובלות קטנות.
  • הובלות קטנות לאחר רכישת מוצר בחיפה – חברות הובלה רבות בחיפה מבצעות הובלות קטנות של מוצר חדש שנרכש עבור לקוחות פרטיים ולקוחות עסקיים. למשל, כאשר אתם רוכשים מקרר מחנות מוצרי חשמל המקרר ישלח אליכם הביתה על ידי חברת הובלות נפרדת ועל אחריות המובילים הללו להביא לכם את המוצר עד הבית. לפעמים המשלוח כלול במחיר ולפעמים תזדקקו להוסיף כסף על המשלוח ועבודת המובילים.

מה עליי לעשות לפני שאני מזמין מובילים בחיפה לביצוע הובלה קטנה?

במידה ואתם זקוקים לבצע הובלה קטנה בחיפה, וצרכי ההובלה שלכם מתאימים לאחד מסוגי ההובלות הקטנות בחיפה שציינו לעיל, אתם כבר יכולים להתקשר ולבצע סקר שוק מול חברות הובלה שונות בחיפה. כאשר אתם משוחחים עם נציגי חברות ההובלה רצוי עדיין לוודא מולם שהם מבינים בדיוק מה כוללת עבודת ההובלה, ושהם מגדירים אותה כהובלה קטנה. לאחר מכן, יש לבקש הצעת מחיר מסודרת שמפרטת את שירות ההובלה הנדרשת ואת מחיר העסקת המובילים, לדוגמה אם אתם זקוקים לבצע העברה של מקרר יש לבדוק שרשום בהצעת המחיר שמדובר על הובלת מקרר בעלות שנקבעה. לאחר שקיבלתם מספר הצעות מחיר ממספר חברות, כל מה שנשאר לכם לעשות הוא לתאם מול המובילים את מועד ההגעה.