הרבה הובלות בחיפה מבוצעות במחיר יקר מאחר שהם כוללות הובלת פריטים שבעל הדירה אינו זקוק להם, לכן מומלץ לצמצם כמה שיותר תכולת דירה לפני הובלה.

הרבה בעלי דירות בחיפה בוחרים לבצע סדר בתכולה האישית שלהם לאחר השלמת ההובלה לדירה החדשה, כאשר כל תכולת הדירה נמצאת בדירה החדשה ויש זמן לסדר את כל הפריטים. אך זאת טעות גדולה בתכנון של הובלת דירה. טעות זו גוררת עלויות מיותרות על העסקת חברת ההובלות, כי אנו משלמים יותר בכדי להעביר פריטים שאנו בסופו של דבר לא צריכים, וזמן יקר בהשלמת ההובלה לפני וביום המעבר עצמו. לבזבז זמן ביום מעבר הדירה שלכם ולשלם לחברת הובלות בחיפה על הובלת פריטים שאתם גם ככה חושבים על להיפטר מהם הוא לא הרעיון הכי חכם, לכן יותר חכם לבצע פעולות לצמצום תכולת הדירה לפני יום המעבר.

תנו לעצמכם מספיק זמן לצמצם את תכולת הדירה

אחת הסיבות המרכזיות למה הרבה בעלי דירות מעדיפים לדחות קבלת החלטות לגבי צמצום תכולת הדירה היא הרבה פעמים מתוך הפחד לזרוק פריט כזה או אחר. מה שקורה הרבה פעמים הוא שאתם תשלמו על מעבר של פריט רק בכדי שהוא ימשיך לשבת בדירה החדשה ללא שימוש. תנו לעצמכם מספיק זמן, אל תחכו עד ליום שבו אתם מתחילים לארוז את תכולת הדירה אלא קחו לפחות שבועיים מראש, בכדי לשקול בצורה מעמיקה איזה פריטים אתם רוצים להיפטר מהם ואיזה להשאיר. אפשר להגדיר שבשבועיים לפני יום המעבר אתם מעניקים שעה של מחשבה בכל יום על התכולה של כל חדר, וישר זורקים באותו יום כל פריט שאתם לא צריכים יותר.

אל תתפתו לשמור על חפצים בעלי ערך סנטימנטלי

בעלי דירות שיש להם פריטים רבים למעבר הם לרוב בעלי דירות שלא צמצמו משמעותית את תכולת הדירה שלהם בגלל ערכים סנטימנטליים לחפצים שונים בדירה. זה מובן שיהיה לכם מקום בלב להרבה פריטים אישיים, אך האם באמת מדובר על פריטים שאתם רוצים להעביר אותם לדירה החדשה? חשוב לנסות ולהיות פרגמטיים כמה שניתן לגבי תכולת הדירה, כך שאם יש לכם חפץ שלא עשיתם בו שימוש בכלל בתקופה האחרונה ואין ציפייה שתשתמשו בו בעתיד, מומלץ לזרוק אותו. המקרים השכיחים בנושא הזה הם היפטרות מצעצועים שהילדים כבר גדולים לשחק איתם, רהיטים ישנים שקיבלנו בירושה, פריטים שהוענקו במתנה וכו'. עדיף להתמודד עם ההחלטות בנוגע לפריטים בעלי הערך הסנטימנטלי כמה שיותר מוקדם, כך שתוכלו לתת להם מספיק מחשבה.

אל תאגרו פריטים עודפים לפני יום המעבר

דרך מצוינת לשמור על תכולת דירה מצומצמת לפני הובלה היא לא לאגור פריטים מתכלים עודפים ולדחות רכישה של פריטים גדולים לאחר מעבר הדירה הגדול. מומלץ לצמצם קנייה גדולה של מוצרים לבית ומוצרי טיפוח, כגון נייר טואלט או שמפו. ככל שיהיה פחות עודף של מוצרים כך יהיה פחות להעביר. נסו להימנע מלקנות מוצרים כאלו במרוכז או באריזות חיסכון גדולות בחודש לפני יום המעבר. לגבי רהיטים גדולים, כמו למשל אם אתם רוצים לרכוש טלוויזיה גדולה, רצוי לדחות את העניין לאחר יום המעבר. אז רק תצטרכו להזמין חברות הובלות קטנות להובלת הפריט היחיד.

עבדו לפי כללי אצבע לצמצום תכולת הדירה

יש מספר כללי אצבע שיכולים לעזור לכם לקבל החלטות לגבי איזה פריטים יש להיפטר מהם ואיזה פריטים צריכים לשמור. ארגון תכולת הדירה לשלושה קטגוריות (חפצים לשמור, חפצים לזרוק וחפצים למכור) הוא כלל אצבע שיכול להקל עליכם בסידור תכולת הדירה. הגדרת זמן הוא גם כלל אצבע מאוד אפקטיבי בארגון תכולת הדירה, לדוגמה אתם יכולים להגדיר שאתם זורקים כל בגד שלא לבשתם אותו פעם אחת בשנה האחרונה. להיפטר מכפילויות הוא כלל אצבע שלא ניתן להתווכח איתו בארגון של תכולת דירה, הרי לרוב אתם לא צריכים שני פריטים אותו דבר. כלל אצבע נוסף הוא להיפטר מכל דבר אשר עבר את תאריך ההפוגה שלו, החל מתבלינים ישנים ועד לבשמים.