כל שנה עשרות אנשים מוצאים את עצמם מתלוננים על מובילים בצפון שרימו אותם כאשר הוזמנו לבצע הובלות בחיפה. מהם 3 סוגי מובילים שעליכם להימנע מהם בכדי לא למצוא את עצמכם במצב דומה?

הובלות בחיפה של מעברי דירה מתרחשות בכל יום, כאשר בשוק ההובלות בחיפה פועלים מובילים פרטיים רבים וחברות הובלה גדולות. בעוד שמרבית ההובלות בחיפה מתבצעות בצורה מקצועית וחלקה ללא בעיות משמעותיות, בהחלט כל שנה אנו שומעים על מקרים של לקוחות אשר התלוננו על עבודה לא תקינה של מובילים כאלו או אחרים. מכל התלונות על מובילים בחיפה ובצפון ניתן לשים לב ל-3 סוגי מובילים בחיפה שמאוד מומלץ להימנע מלהשכיר אותם לביצוע מעבר הדירה שלכם.

מובילים בחיפה שמסרבים לפרוק את הסחורה

תרמית של הרבה מובילים לא אמינים בצפון היא הסירוב לפרוק את תכולת הבית מהמשאית בדירה החדשה. במקרה שכזה המובילים סוגרים מול הלקוח מחיר מסוים ומגיעים לקחת את תכולת הדירה במיקום הישן. לאחר שהם מעלים את התכולה למשאית ומגיעים לדירה החדשה, הם דורשים מהלקוח תוספת תשלום בכדי לפרוק את התכולה. במקרה שכזה הלקוח הוא בעצם "בן ערובה" של המובילים והוא חייב לשלם עוד כסף בכדי להשלים את מעבר הדירה.

הדרך שלכם להגן על עצמכם היא לדאוג שכל העלויות של מעבר הדירה ייקבעו מראש על ידי חוזה חתום מול חברת ההובלות. כאשר יש לכם חוזה חתום המובילים לא יכולים לדרוש מכם תוספת תשלום בצורה חוקית, הם מחויבים להשלים את מעבר הדירה עד סופו. מובילים שלא מוכנים לחתום אתכם מראש על הסכם עבודה הנקוב בו מחיר ההובלה הם מובילים שאתם רוצים להימנע מהם.

מובילים שמחייבים בצורה לא תקינה הובלה מסחרית על פי משקל

הובלות בחיפה של סחורה עבור עסקים לרוב משולמות על פי משקל הסחורה במחיר קבוע שנקבע מראש על ידי חברת ההובלות. יש עסקים בחיפה אשר התלוננו שהם חויבו יתר על המידה עבור הובלת סחורה מסוימת, מכיוון שהמשקל המדווח על ידי חברת ההובלות אינו המשקל של הסחורה בפועל. כלומר, חברת ההובלות מגיע לקחת את הסחורה ולאחר מכן מדווחת על משקל גבוה יותר בחשבונית החיוב.

עסקים יכולים למנוע מצבים כאלו על ידי שקילת הסחורה במעמד העמסת הסחורה על ידי נציג חברת ההובלות ולבקש ממנו לאשר שהמשקל של הסחורה בפועל הוא המשקל שנאסף. כך חברות ההובלה הללו לא יכולות לדווח על משקל גבוה יותר בחשבונית התשלום, ובמידה והם עשו כך יש לעסק אסמכתא לקבל החזר. חברת הובלות שנציגיה לא מוכנים לחתום על אסמכתא של העסק על משקל הסחורה היא חברה שלא כדאי לעבוד איתה.

מובילים אשר מציעים הצעת מחיר זולה במיוחד

התחום של הובלות בחיפה הוא תחום מאוד תחרותי, ולכן הצעות מחיר זולות עבור מעבר דירה הן עניין שכיח. אך עד כמה שמרבית המובילים בחיפה רוצים לסגור כמה שיותר מעברי דירה, גם הם לא יכולים להציע מחירים נמוכים אשר לא משתלמים להם. במידה וקיבלתם הצעת מחיר זולה במיוחד, סיכוי טוב שאותם מובילים לא יודעים לעשות את עבודתם מקצועית ולא עובדים עם הכלים הנכונים. לדוגמה הובלת מטבח הרבה פעמים דורשת אריזות מיוחדות שמעלות את מחיר מעבר הדירה, כך שאם אתם מזמינים חברת הובלה במחיר מאוד זול אז רוב הסיכויים שהם יבצעו הובלת מטבח ללא האריזות הללו.

בחיפוש אחר חברת הובלות בחיפה חשוב לפנות למספר חברות ולקבל הצעות מחיר מהן. ככה תוכלו להעריך מהו ממוצע המחירים להובלת הדירה שלכם ומי מציע הצעה כל כך נמוכה שכנראה תעשה יותר נזק מטוב.