מעבר דירה בחיפה הוא הרבה פעמים עניין מורכב שמצריך תכנון קפדני וביצוע המעבר עם חברת הובלות שיכולה לספק לנו מובילים עם ניסיון בביצוע הובלות בחיפה. הובלה ואריזה של תכולת הדירה חייבים להתבצע על הצד הטוב ביותר ללא טעויות וסיבוכים, ולשם כך מומלץ להימנע מלעשות טעויות במהלך מעבר הדירה.

אם אתם רוצים שמעבר הדירה שלכם יתבצע על הצד הטוב ביותר, כאשר כל תכולת הדירה שלכם תעבור בשלמותה ללא סיבוכים ובעיות, חשוב להכיר מספר טעויות של הובלה ואריזה שמומלץ להימנע מהן:

  1. לא לעשות מספיק בדיקה על חברת ההובלות – יש הרבה אנשים שמתכננים מעבר דירה שלא רק שלא מחפשים אחר חברת הובלות מומלצת, אלא אפילו לא בודקים לעומק את חברת ההובלות שהם בוחרים לביצוע המעבר. התחום של הובלות בחיפה מוצף בחברות הובלה קטנות ולא מקצועיות שאין למובילים שלהם שום ידע וניסיון בביצוע הובלות מורכבות וגדולות, לכן, חשוב תמיד לבדוק ביסודיות כל חברת הובלה בחיפה שאנו שוקלים להעסיק לפני שאנו מתחייבים לה להזמנת עבודה.
  2. לבזבז יותר מדי על חומרי אריזה – חלק מאוד גדול מהעלות של הובלת דירה בחיפה הוא ההוצאה על אריזות, הרבה בעלי דירות שעוברים דירה מתחילים לקנות קופסאות ומוצרי אריזה מיוחדים במטרה לשמור על כל תכולת הדירה. אבל דווקא קופסות וחלופות לחומרי אריזה (עיתונים, ניילון נצמד וכו') הם די קלים להשגה, ולעתים קרובות ללא תשלום. בהחלט אפשר לחסוך כסף על אריזה עם תכנון נכון וקצת מחשבה יצירתית.
  3. לארוז פריטים כבדים בקרטונים גדולים – כל חברת הובלות עם קצת ידע וניסיון בתחום של הובלות בחיפה ממליצה לא לארוז פריטים כבדים בקופסאות גדולות. ההיגיון של הרבה אנשים הוא לארוז את הפריטים הכי כבדים בקרטונים הכי גדולים, מתוך המחשבה שהקרטונים הכי גדולים הם הכי חזקים. אבל ההיפך הוא הדבר הנכון לעשות. אתם צריכים שהפריטים הכבדים יזוזו הכי פחות בתוך הקופסאות, לכן, עדיף לארוז כל פריט כבד לבד בקרטון בגודל מתאים.
  4. לארוז ולהעביר חומרים דליקים, נפיצים ונזילים – חשוב לא לנסות להעביר פריטים שיכולים לייצר פגיעה היקפית בשאר תכולת הדירה, או יותר מסוכן בכם או באחד המובילים. אסור לנסות להעביר חומרים דליקים כמו בלוני גז, נפצים וכו' או להעביר בקבוקים נזילים ללא טיפול מתאים. החפצים הארוזים שלכם לא בטוחים בפני זעזועים קטנים במהלך ההובלה, ולכן, כדאי להימנע מלהעביר חפצים עדינים בתור הקרטונים.
  5. לא לתייג את הקופסאות – מאוד חשוב להבין שכאשר אתם אורזים את כל תכולת הדירה בקרטונים, המובילים לא יודעים מה יש בתוך אותם קרטונים וזה מתכון לתקלות ביום המעבר. חשוב לתייג בצורה ברורה כל קרטון, כאשר אנו מציינים מה הוא מכיל והאם התכולה בפנים צריכה לקבל טיפול זהיר. עוד בזאת, מומלץ גם כבר לרשום על הקרטונים לאיזה חדר בבית החדש הם צריכים להיות מונחים בכדי שהמובילים לא יציבו לכם קופסאות בצורה רנדומלית בדירה החדשה ותצטרכו להתחיל לחפש אחרי קופסאות ברחבי הבית.
  6. לא לבצע מדידות של הדירה החדשה לפני יום המעבר – אם יש לכם רהיטים גדולים כמו כורסאות, מזנונים, מיטות וכו', חשוב שתבצעו בדירה החדשה מדידות של פתח הבית והכניסות של החדרים בכדי לוודא שאותם רהיטים נכנסים בפתחים הללו. אינכם רוצים להעביר מיטה גדולה של חדר שינה ורק אז לגלות שהיא לא עוברת בפתח לחדר השינה החדש. זה יאריך את זמן ההובלה ביום המעבר וידרוש מכם להוציא עוד כסף על פירוק המיטה על ידי המובילים.
  7. לא להחזיק בעותק הסכם ההובלה ביום המעבר – אם עשיתם סקר שוק מקיף וסגרתם הובלה ואריזה מול חברת הובלות בחיפה, חשוב שיהיה לכם עותק של הסכם העבודה שנסגר מול נציג החברה במעמד ההובלה. הרבה פעמים המובילים לא מודעים בדיוק מה סגרתם מול נציג החברה, אז עותק של הסכם ההזמנה יכול לחסוך לכם הרבה וויכוחים מול המובילים אם מתעוררת בעיה בקשר להובלה.